Wzornictwo ST1
Wzornictwo
studia stacjonarne pierwszego stopnia
TERMIN REJESTRACJI INTERNETOWEJ
♥ START
♠ KONIEC
Osoba kandydująca na studia na kierunek wzornictwo na Wydziale Architektury i Wzornictwa w terminie zgłoszeń w systemie internetowym e-dziekanat Akademus załącza następujące dokumenty w formie elektronicznej:
Portfolio, które powinno zawierać łącznie dokumentację zdjęciową nie mniej niż 15 prac, w tym: min. 5 prac rysunkowych, min. 5 prac malarskich i min. 5 prac kierunkowych.
- prace artystyczne: min. 10 prac (min. 5 prac rysunkowych oraz min. 5 prac malarskich)
Prace artystyczne na formacie min. 50 × 70 cm powinny być wykonane w technice rysunku (ołówek, węgiel, pastele) lub malarskiej (farby plakatowe, akrylowe, olejne, akwarele). Przez prace artystyczne rozumie się: pejzaże, studium martwej natury, studium postaci i prace z wyobraźni. - prace kierunkowe: min. 5 prac
Prace kierunkowe na formacie 50 × 70 cm realizowane w technice rysunku (ołówek, cienkopis, pisak) powinny pokazywać umiejętność stosowania techniki odręcznego rysunku perspektywicznego i aksonometrycznego. Przez prace kierunkowe rozumie się rysunkowe przedstawienie przedmiotów z własnego otoczenia, projektowaniem których zajmuje się szeroko rozumiane wzornictwo. - Dopuszcza się dodatkowe zaprezentowanie 5 dowolnych prac: rysunków, wizualizacji, animacji, modeli, prototypów zrealizowanych przez osobę kandydującą w ramach poszerzenia prezentacji własnej osobowości.
List motywacyjny, ma uzasadniać wybór kierunku studiów – wzornictwo – i wykazać predyspozycje osoby kandydującej do zajmowania się tym obszarem aktywności twórczej. Nie powinien przekraczać liczby 1800 znaków wraz ze spacjami, czyli mieścić się na 1 stronie A4.
Sprawdzian kwalifikacyjny składa się z dwóch etapów:
Etap pierwszy:
♣ (bez udziału Kandydatów)
przegląd portfolio dostarczonego drogą elektroniczną oraz zapoznanie się z listem motywacyjnym.
Osoby kandydujące, które uzyskały pozytywny wynik (minimum 15 pkt), zostaną zaproszone do kolejnego etapu za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Etap drugi:
♣ (z udziałem osób kandydujących)
- sprawdzian kierunkowy przeprowadzony stacjonarnie,
- rozmowa kwalifikacyjna z osobą kandydującą.
Sprawdzian kierunkowy (czas trwania: 4 godziny) polega na wykonaniu przez osobę kandydującą zadania projektowego na zadany temat (rysunek prezentacyjny i makieta/model). Osoba kandydująca zobowiązana jest do posiadania przy sobie materiałów i przyborów niezbędnych do wykonania zadania (minimum 2 arkusze brystolu w formacie 50 × 70 cm, ołówki, cienkopisy, pisaki, klej, nożyczki/nożyk, linijka itp.).
Rozmowa kwalifikacyjna z osobą kandydującą, połączona z prezentacją wykonanych podczas sprawdzianu kierunkowego prac, ma na celu weryfikację jej zdolności plastycznych, predyspozycji intelektualnych oraz wiedzy o sztuce i kulturze ze szczególnym uwzględnieniem wzornictwa.
W wyniku przeprowadzonego sprawdzianu kwalifikacyjnego osoba kandydująca może otrzymać łącznie od 0 do 60 punktów, przy czym wynik łączny stanowi sumę punktacji uzyskanych z poszczególnych części sprawdzianu kwalifikacyjnego:
a. za portfolio i list motywacyjny – do 30 punktów,
b. za zadanie projektowe i rozmowę kwalifikacyjną – do 30 punktów.
Dla uzyskania pozytywnego wyniku sprawdzianu kwalifikacyjnego osoba kandydująca zobowiązana jest otrzymać łącznie co najmniej 30 punktów z obu części sprawdzianu kwalifikacyjnego
Uwaga: nieuzyskanie punktów z jakiejkolwiek części sprawdzianu kwalifikacyjnego oznacza negatywny wynik całego egzaminu.