Intermedia ST1
Intermedia
studia stacjonarne pierwszego stopnia
TERMIN REJESTRACJI INTERNETOWEJ
♥ START
♠ KONIEC
Osoba kandydująca na studia na kierunek intermedia na Wydziale Animacji i Intermediów (zakres –intermedia; zakres – film eksperymentalny) w terminie zgłoszeń w systemie internetowym e-dziekanat Akademus załącza następujące dokumenty w formie elektronicznej:
Portfolio:
- Portfolio:
- kierunek intermedia (zakres intermedia) prezentacja do 20 prac artystycznych wraz z ich krótkim opisem wyjaśniającym technikę, parametry i idee poszczególnych prac (prace mogą składać się z cykli), zapisane w pliku PDF o łącznej objętości nieprzekraczającej 30 MB. (w portfolio mogą znajdować się prace audio/wideo w formie interaktywnych linków do prac umieszczonych np. na platformach: youtube, vimeo, soundcloud, google drive, dropbox itp).
- kierunek intermedia (zakres – film eksperymentalny) prezentacja do 20 prac artystycznych w tym minimum 3 prace wideo/filmowe (zapisane jako linki do filmów umieszczonych na platormach: youtube, vimeo, soundcloud, google drive, dropbox, itp) wraz z krótkim opisem wyjaśniającym technikę, parametry i idee[ poszczególnych prac (prace mogą składać się z cykli). Wszystko razem zapisane w wielostronicowym pliku PDF o łącznej objętości nie przekraczającej 30 MB
- List motywacyjny – nie więcej niż 1800 znaków ze spacjami zapisany w pliku PDF.
Sprawdzian kwalifikacyjny podzielony jest na dwa etapy;
Etap pierwszy
♣ bez udziału osoby kandydującej (do uzyskania maksymalnie 50 punktów)
- przegląd Portfolio dostarczonego drogą elektroniczną oraz zapoznanie się z listem motywacyjnym
Osoby kandydujące, które uzyskały pozytywny wynik (minimum 20 pkt) zostaną zaproszone do kolejnego etapu drogą elektroniczną, za pośrednictwem systemu e-dziekanat Akademus.
Etap drugi
♣ stacjonarnie z udziałem osoby kandydującej (do uzyskania maksymalnie 50 punktów)
- rozmowa kwalifikacyjna z osobą kandydującą, przeprowadzona w trybie stacjonarnym, przedmiotem której jest omówienie prac nadesłanych w pierwszym etapie rekrutacji za pośrednictwem systemu Akademus. Umożliwi się także zaprezentowanie Komisji przez osobę kandydującą wybranych prac w formie materialnej. Rozmowa kwalifikacyjna powinna wykazać znajomość zagadnień związanych ze sztuką oraz dać możliwość zwięzłego poznania zainteresowań osoby kandydującej i określić jej potencjał twórczy.
W wyniku przeprowadzonego sprawdzianu kwalifikacyjnego osoba kandydująca może otrzymać łącznie od 0 do 100 punktów, przy czym wynik łączny stanowi sumę punktacji uzyskanych z poszczególnych części sprawdzianu kwalifikacyjnego:
za etap pierwszy – do 50 punktów,
za etap drugi – do 50 punktów.
Dla uzyskania pozytywnego wyniku sprawdzianu kwalifikacyjnego osoba kandydująca zobowiązana jest otrzymać łącznie co najmniej 60 punktów z obu części sprawdzianu kwalifikacyjnego
Uwaga: nieuzyskanie punktów z jakiejkolwiek części sprawdzianu kwalifikacyjnego oznacza negatywny wynik całego egzaminu