Fotografia NST2
Fotografia
studia niestacjonarne drugiego stopnia
TERMIN REJESTRACJI INTERNETOWEJ
♥ START 06.08.24
♠ KONIEC 11.09.24
Osoba kandydująca na studia niestacjonarne drugiego stopnia na kierunek fotografia na Wydziale Fotografii w terminie zgłoszeń osób kandydujących w systemie internetowym e-dziekanat Akademus załącza następujące dokumenty w formie elektronicznej:
- portfolio zawierające samodzielne prace kandydatki/kandydata (prezentacja do 20 prac fotograficznych i/lub dokumentacji prac z dziedziny mediów pokrewnych; poszczególne prace składać się mogą z wielu fotografii) oraz dokumentację innych osiągnięć z dziedziny sztuki (artystycznych, kuratorskich, warsztatowych), zawodowych itp., zapisane w jednym pliku PDF (nazwa pliku: nazwisko_imię_P.pdf) o łącznej objętości nieprzekraczającej 30 MB).
- list motywacyjny, zawierający artystyczne cele i oczekiwania kandydatki/kandydata, najważniejsze osiągnięcia twórcze / ew. doświadczenie zawodowe (nie więcej niż 1800 znaków ze spacjami) zapisane w pliku PDF (nazwa pliku: nazwisko_imię_L.pdf).
W treści listu motywacyjnego należy uwzględni’ć wybrane zagadnienia z poniższej listy:
- krótki życiorys ze wskazaniem doświadczeń związanych z fotografią;
- powody decyzji o wyborze fotografii, jako kierunku przyszłych studiów;
- osiągnięcia związane z fotografią i mediami pokrewnymi, charakterystyka własnych prac, udział w konkursach, wystawach, etc.;
- pasje i zainteresowania spoza obszaru fotografii;
- własne doświadczenia związane z odbiorem sztuki (muzea, galerie, ośrodki kultury, festiwale sztuki i inne);
- przywołanie oglądanej w ostatnim czasie wystawy, spektaklu teatralnego, filmu lub przeczytanej książki – wskazanie interesujących i inspirujących wątków;
- informacje, które pomogły w wyborze kierunku fotografia UAP, jako miejsca przyszłych studiów;
- cele i plany związane z charakterem uczelni i własnymi inspiracjami możliwymi do realizowania na kierunku fotografia.
Sprawdzian kwalifikacyjny składa się z dwóch etapów:
♣ Etap pierwszy – bez udziału osób kandydujących 12.09 (do uzyskania maksymalnie 30 punktów)
- przegląd portfolio dostarczonego drogą elektroniczną oraz zapoznanie się z listem motywacyjnym
Osoby kandydujące, które uzyskały pozytywny wynik (minimum 15 pkt) zostaną zaproszone do kolejnego etapu drogą elektroniczną, za pośrednictwem systemu e-dziekanat Akademus. (Informcja o wynikach w dniu 13.09.24)
♣ Etap drugi – 16.09.24 z udziałem osób kandydujących (sala 101, bud. B) (do uzyskania maksymalnie 30 punktów)
- rozmowa kwalifikacyjna z osobą kandydującą, przeprowadzona w trybie stacjonarnym, przedmiotem której jest omówienie prac nadesłanych w pierwszym etapie rekrutacji za pośrednictwem systemu Akademus. Podczas rozmowy Komisja udostępni na ekranie Portfolio kandydatki/kandydata, umożliwia się także zaprezentowanie Komisji przez osobę kandydującą wybranych prac w formie materialnej.
Rozmowa kwalifikacyjna powinna wykazać znajomość zagadnień związanych ze sztuką, ze szczególnym uwzględnieniem fotografii. Komisja uwzględnia predyspozycje kandydatki/kandydata do studiowania na danym kierunku na poziomie magisterskim – zdolność obserwacji, wrażliwość i wyobraźnię oraz dotychczasowe doświadczenie artystyczne w zakresie fotografii i mediów pośrednich.
Wyniki egzaminów: 17.09
W wyniku przeprowadzonego sprawdzianu kwalifikacyjnego osoba kandydująca może otrzymać łącznie od 0 do 60 punktów, przy czym wynik łączny stanowi sumę punktacji uzyskanych z poszczególnych części sprawdzianu kwalifikacyjnego.
Dla uzyskania pozytywnego wyniku sprawdzianu kwalifikacyjnego osoba kandydująca zobowiązana jest otrzymać łącznie co najmniej 35 punktów z obu części sprawdzianu kwalifikacyjnego
Uwaga: Nieuzyskanie punktów z jakiejkolwiek części sprawdzianu kwalifikacyjnego oznacza negatywny wynik całego egzaminu.